Aşağıda İptal, İade ve Değişim konularında sık karşılaştığımız sorulara kısaca cevap vermeye çalıştık.
İlgili başlıklar hakkında detaylı bilgiyi Mesafeli Satış Sözleşmesi‘nde bulabilirsiniz.
İptal, İade ya da Değişim taleplerinizde süreci hızlı bir şekilde sonuçlandırmamız için lütfen bizimle
destek@minikfare.com veya 0530 707 3212 üzerinden iletişime geçin.

Talebinizi destek@minikfare.com e-posta adresimiz veya 0530 707 3212 numaralı telefonumuz üzerinden bize iletin.

Sipariş ettiğiniz ürün kargoya teslim edildi ise iptal işlemi gerçekleştiremiyoruz.
Bu durumda iade adımlarını takip edebilirsiniz. 

İptal işlemi gerçekleştikten sonraki on (10) iş günü içerisinde, satın alırken kullandığınız ödeme aracına uygun bir şekilde ilgili tutar iade edilecektir.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un öngördüğü üzere, ürünü teslim aldığınız günü takip eden on dört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

  • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da ifade edildiği üzere iade işlemi için oluşacak kargo masrafı Minik Fare tarafından karşılanacaktır.
  • İade talebinizi takiben size ulaştırılacak olan kargo kodunu kullanarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına ürünü teslim edebilirsiniz. 
  • Ürünün olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanılmış, ticari değerinin kaybolmamış ve tekrar satılabilir durumda olduğundan emin olmalısınız.
  • Ürün iadesi için: faturası, kutusu, ambalajı, varsa aksesuarları ve kullanım kılavuzu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak kargoya teslim edilmesi gerekmektedir.
  • Eğer kurumsal bir müşteriyseniz, iade faturasını da eklemeyi unutmamalısınız.

İade konusu ürün MinikFare’ye ulaştıktan ve iade işlemi onaylandıktan sonra, on (10) iş günü içerisinde, satın alırken kullandığınız ödeme aracına uygun bir şekilde ilgili tutar iade edilecektir. 

Üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık, eksik tespit etmeniz durumunda kargo görevlisine mutlaka “Hasar Tespit Tutanağı” / “Eksik Ürün-Kargo Tespit Tutanağı” düzenletmelisiniz.

Ürünü teslim aldıktan itibaren otuz (30) gün içerisinde, ayıplı bir ürünü yenisi ile değiştirebilirsiniz ya da iade edebilirsiniz.

  • Ürün olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanılmış, ticari değeri kaybolmamış ve tekrar satılabilir durumda ise otuz (30) gün içerisinde ürününüzü farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz.
  • Değişim talep tutarınız ile ilk yaptığınız satın alma tutarınız karşılaştırılacak ve size raporlanacaktır. Sizin de onay vermeniz durumunda derhal değişim yapılacaktır. 

Sorunuza cevap bulamadınız mı ?

Lütfen bizimle iletişime geçin.

destek@minikfare.com

0530 707 3212